Recenzja opon szosowych Vredestein Fortezza Dura Lite

Opony Vredestein Fortezza Dura lite są symbolem nowej generacji wysokiej klasy opon, które łączą wydajność i trwałość. Duża wszechstronność dla opon, które konkurują bezpośrednio z aktualnymi trendami rynkowymi.

Vredestein oferują lekkie modele o niskim oporze toczenia, które jednocześnie zapewniają komfort, przyczepność i odporność na przebicie. W każdym razie taki jest cel holenderskiej marki Vredestein przy projektowaniu Fortezza Dura lite, opony, która ma sprostać nowym wymaganiom dzisiejszych, coraz bardziej sztywnych rowerów.ale także coraz szybciej i narzucają nowe ograniczenia oponom.

Po pierwsze LEKKOŚĆ ! jedna opona waży poniżej 200 gram ! Wreszcie Fortezza Duralite ma eliptycznie ukształtowane kontury opon, które sprzyjają aerodynamice. 

Odczucia z jazdy są pozytywne. Na suchej nawierzchni jak i mokrej czułem się bardzo bezpiecznie w zakrętach faktycznie konstrukcja bieżnika zdawała egzamin, na prostej drodze natomiast jego brak dawał szybkość bez zbędnych dodatkowych oporów, niestety ten sam element opony moim zdaniem nie sprawdza się zbyt dobrze na mokrej nawierzchni w momencie rozpędzania roweru gładka powierzchnia opony ślizgała się po drodze zmuszając mnie do ostrożniejszej jazdy.

Nie można zapomnieć o mocnej stronie tej opony czyli o ochronie antyprzebiciowej. Jeżdżąc po podkarpackich drogach gdzie możemy spotkać sporo dziur, dzięki temu ten element był najmocniej poddany próbie wytrzymałości. W dodatku wiedząc, że testuję  wzmocnione opony odpuściłam sobie omijanie skrupulatne wszystkich dziur i studzienek. Statystyki : milion dziur – żadnej przebitej dętki. :)

 

Najbliższe starty 2020

Koniec sezonu 2019 :) 

Facebook

Sponsorzy

 


 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd